23 czerwca 2017

Otrzymaliśmy grant w Programie mPotęga

„Serdecznie gratulujemy otrzymania grantu w Programie mPotęga”, takimi słowami rozpoczynała się odpowiedź na nasz wniosek  złożony do programu grantowego Fundacji mBanku.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów, zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. W ramach realizacji projektu „Indeks finansisty” odbędą się warsztaty teoretyczne z matematyki ekonomicznej prowadzone w oparciu o wykład informacyjny. W oparciu o wykład problemowy omawiane będą gotowe opisy przypadków zastosowania matematyki w finansach. Odbędą się również praktyczne warsztaty dla wybranej grupy projektowej z tworzenia aplikacji mobilnych w programie Applnventor/Thunkable. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą prosty symulator finansowy „Indeks finansisty’’ wraz z zawartymi wzorami i opisem, przeznaczonym na telefony komórkowe z systemem Android. Następnie zostaną przeprowadzone warsztaty z technik tworzenia filmów metodą poklatkową wraz z montażem, przedstawiające w sposób praktyczny i obrazowy wybrane mechanizmy finansowe. Stworzone filmy zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły, w serwisie YouTube i na powstałej na potrzeby projektu aplikacji mobilnej. Podsumowaniem projektu będzie konkurs szkolny na symulację/porównanie ofert finansowych za pomocą stworzonej aplikacji mobilnej, poprzedzony akcją instruktażowo-promocyjną wśród uczniów.
W tegorocznej edycji wsparcie otrzymały aż 262 projekty z całej Polski. Łączna kwota dofinansowania to prawie 1,5 mln zł. Trzydzieści najciekawszych pomysłów, w tym „Indeks finansisty” dodatkowo bierze udział w głosowaniu internetowym i ma szansę na zdobycie dodatkowych 5000 zł.
Głosować można za pośrednictwem strony internetowej https://mpotega.pl/glosowanie/
Uwaga, głosy można oddawać raz na dobę!