2 marca 2017

Ośrodek Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie liderem szkolenia lotniczego w Polsce

W dniu 1 marca 2017 r. Rektor PWSZ w Chełmie prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil podpisał aneks do umowy w sprawie realizacji zadań związanych z utrzymaniem powietrznych statków szkolnych i specjalistycznych ośrodków szkoleniowych kadr powietrznych.
Po wielu latach rywalizacji o najlepszą pozycję wśród akademickich ośrodków kształcenia lotniczego to pierwszy rok, kiedy OKL PWSZ w Chełmie wyszkolił największą liczbę pilotów cywilnych oraz mechaników lotniczych. Wynik ten przełożył się na pozyskanie najwyższej dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa przeznaczonej na szkolenie personelu lotniczego w roku 2017. Pozyskane środki stanowią gwarancję zapewnienia właściwej ścieżki szkolenia dla wszystkich studentów na specjalnościach związanych z lotnictwem.