31 marca 2016

Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika

W dniach 5-10 kwietnia 2016 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz kolejny będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika, które to już po raz 36. są organizowane przez Aeroklub Polski. Zawody odbędą się na Lotnisku Depułtycze Królewskie pod Chełmem, wykorzystywanym przez Uczelnię do szkolenia studentów- pilotów.

W zawodach weźmie udział Samolotowa Kadra Narodowa, w której składzie są wielokrotni Mistrzowie odnoszący sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Zawody rozpoczną się wspólnym treningiem, następnie uczestnicy rozegrają trzy konkurencje polegające na precyzyjnym oblocie wyznaczonej trasy, oceniana będzie również celność wykonanych lądowań.

Podczas zawodów w kategorii ADVENCE, wystąpi 9 załóg składających się z przedstawicieli Uczelni wyższych, którzy będą walczyli o punkty podczas II Międzyuczelnianych Rajdowych Zawodów Samolotowych, konkurencji która jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej przez WSOSP Dęblin w 2015 r.

Kierownikiem zawodów jest Pan Jakub Klęczar, absolwent PWSZ w Chełmie obecnie Pilot PLL LOT.

Uroczyste podsumowanie zawodów wraz z wręczeniem nagród zwycięzcom odbędzie się w dniu 10 kwietnia br.