22 października 2018

Ogólnopolski Tydzień Kariery w PWSZ w Chełmie

Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywa się corocznie w całym kraju i przyciąga swoją ofertą młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną a także studentów i absolwentów. Oferta inicjatyw jest bardzo bogata – od wykładów zawodoznawczych, zajęć o rynku pracy, seminariów tematycznych, warsztatów z umiejętności miękkich, po Giełdy Zawodów czy Targi Edukacyjne. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w tym roku w ramach OTK miała okazję przedstawić swoją ofertę podczas „Giełdy zawodów” w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Zainteresowanej młodzieży było wiele, najczęściej dopytywali o kierunki mechaniczne i pielęgniarstwo.

Drugą ciekawą inicjatywą PWSZ w Chełmie w ramach OTK były warsztaty dla studentów pt. „Stres – przyjaciel czy wróg”. Spotkanie prowadzili zaproszeni goście, specjalistki rynku pracy P. Eliza Mazurek oraz P. Karolina Lalka-Sobczuk z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Chełmie. Wykład zaskoczył studentów, gdy okazało się, że stres ma swoje dobre strony, że często mobilizuje i współpracuje z nami, a niejednokrotnie ratuje życie.
Słuchacze zapragnęli kontynuacji tak ciekawego tematu, więc mamy nadzieję na kolejne spotkanie z naszymi gośćmi.