17 listopada 2017

O Inteligentnych Systemach Transportowych w PWSZ w Chełmie

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności współczesnych systemów transportowych było głównym tematem wykładu otwartego pt. „Inteligentne Systemy Transportowe”, wygłoszonego przez dr. inż. Marka Litwina – Dyrektora ds. Inteligentnych Systemów Transportowych i Systemu Poboru Opłat-Windsor-Detroit Bridge Authority, w dniu 16 listopada 2017 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. W czasie spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego, studenci i młodzież szkół średnich, prelegent przedstawił również współczesne systemy organizacyjne nadzoru i kontroli transportu międzynarodowego. Wskazał też na wiele zagadnień transportowych, które mogą być ciekawymi tematami prac istotnych dla rozwoju naszego miasta i regionu.