21 grudnia 2021
AktualnościAktualności Uczelni

Nowy symulator lotu już lata!

Urządzenie symulacji lotu Entrol en-4000x FNPT II MCC (rok produkcji 2021) wykorzystywane w procesie praktycznego szkolenia lotniczego studentów specjalności lotniczych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie w modułach SEP, MEP oraz MET zakupione zostało  za kwotę 1 367 000,00 PLN netto (1 681 410,00 PLN brutto).
Zakup dofinansowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mechanizm wraz z całym wyposażeniem został zamontowany w Centrum Studiów Inżynierskich (części lotniczej) PANS w Chełmie w Depułtyczach Królewskich 55.

Przeszkolono już także zarówno teoretycznie, jak i praktycznie personel użytkujący urządzenie, a więc operatorzy – technicy FSTD pod kątem wykonywania obsług urządzenia (każdego modułu) wraz z tworzeniem testów kwalifikacyjnych oraz instruktorzy-piloci w celu wykorzystania operacyjnego każdego urządzenia (modułu).