19 kwietnia 2018

Nowa inwestycja – powstanie betonowy pas startowy

Wkrótce rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja w naszej uczelni – budowa betonowego pasa startowego. Stało się to możliwe, dzięki dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 16,3 mln złotych oraz własnemu wkładowi finansowemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Pas betonowy w sposób zasadniczy zwiększy atrakcyjność i możliwości szkoleniowe świadczone przez Centrum Lotnicze PWSZ na terenie lotniska w Depułtyczach Królewskich. Umożliwi wykonywanie wszystkich operacji lotniczych również w okresach gorszych warunków pogodowych. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Władze uczelni podkreślają, że przyznanie dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest wielkim sukcesem, który umożliwi dalszy dynamiczny rozwój chełmskiej PWSZ.

Decyzja: