30 listopada 2018

„Młodzi inżynierowie” z PWSZ w Chełmie na spotkaniu ze służbami mundurowymi

Młodzież uczestnicząca w zajęciach dydaktycznych w ramach projektu Akademia Młodego Inżyniera, współfinansowanego ze środków UE, które odbyły się 24 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, spotkała się z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas spotkania z młodzieżą szkolną opowiedzieli o tajnikach służby, strukturach organizacyjnych jednostek oraz o zasadach przyjęć. Mundurowi odpowiadali na szereg pytań zadawanych im przez dzieci i młodzież dotyczących ich codziennej służby. Spotkanie to było również okazją do porozmawiania na temat szeroko pojętej profilaktyki bezpieczeństwa młodych ludzi. Podczas spotkania ze Strażą Graniczną „młodzi inżynierowie” poznali system szkolenia i przygotowania do służby psów służbowych. Dodatkowo w ramach zajęć młodzież miała również okazję obejrzeć pokaz umiejętności psa służbowego Straży Granicznej.

Projekt Akademia Młodego Inżyniera to niekonwencjonalne moduły zajęć realizowane w PWSZ w Chełmie w przedmiocie nauk ścisłych, technicznych i przyrodniczych, które mają być impulsem do zdobycia nowych umiejętności, rozwijania pasji i talentów uczniów szkół z terenu miasta Chełma. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia wśród 85 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Chełmie kluczowych kompetencji i postaw, służących pobudzeniu ich kreatywności i ciekawości oraz chęci do nauki, a w przyszłości do budowania w regionie i kraju gospodarki opartej na wiedzy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest mgr Sylwia Maciuk.