25 października 2017

„Legia Akademicka” w PWSZ w Chełmie

Chcesz zdobyć dodatkowe umiejętności? Interesujesz się problematyką obronności? Zastanawiasz się nad służbą w Wojsku Polskim lub innych formacjach mundurowych?
Możesz przystąpić do pilotażowego projektu szkoleń podoficerskich „Legia Akademicka” w PWSZ  w Chełmie. Legia Akademicka na wstępie rozpoczyna się szkoleniami teoretycznymi (trwają 30 godzin) prowadzonymi w formie wykładów przez oficerów Wojska Polskiego w salach wykładowych PWSZ Chełmie. Po ich ukończeniu studenci odbędą w okresie wakacji 22 dniowe szkolenie praktyczne w jednostkach wojskowych. W tracie tego szkolenia, za każdy dzień pobytu w jednostce wojskowej, uczestnik szkolenia praktycznego otrzyma 91,1 zł. Pozytywne zaliczenie pierwszego etap szkolenia, uprawnia do udziału w kursie podoficerskim.
Kurs podoficerski będzie odbywał się również w formie wykładów na Uczelni – 20 godzin dla dowódców drużyn i 15 godzin dla instruktorów. Po jego zaliczeniu, absolwent kursu otrzyma stopień podoficera. Legia Akademicka jest otwarta w równym stopniu dla studentów jak i studentek.
Wnioski o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w ramach projektu pilotażowego edukacji wojskowej studentów „Legia Akademicka” prosimy składać w pokoju 201 (I piętro) budynku Rektoratu naszej Uczelni.