22 czerwca 2018

Konferencja UTW „Polityka senioralna miasta Chełm”

20 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Auli Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie miała miejsce uroczysta Konferencja naukowa z okazji Jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmskim Towarzystwie Naukowym oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Hasłem przewodnim konferencji była szeroko pojęta „Polityka senioralna miasta Chełm”.  Zgromadzonych na konferencji gości słowem wstępnym przywitał Rektor PWSZ profesor nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Podczaw s uroczystego spotkania poruszono tematykę roli i miejsca UTW w działalności PWSZ w Chełmie oraz Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Istotnym zagadnieniem była tematyka zjawiska integracji międzypokoleniowej na przykładzie współpracy studentów PWSZ oraz Studium Medycznego
w Chełmie z UTW. Z dużym zainteresowaniem spotkał się wykład na temat istoty i znaczenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku w świetle działalności UTW w Chełmie.

Prelegenci i zaproszeni goście wielokrotnie podkreślali wyjątkowość studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ich energię i zapał do nauki.

Po części oficjalnej zgormadzeni goście odwiedzili Akademickie Centrum Współpracy Transgranicznej PWSZ w Chełmie w Depułtyczach Nowych.

Podczas uroczystego spotkania poruszono tematykę roli i miejsca UTW w działalności PWSZ w Chełmie oraz Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Istotnym zagadnieniem była tematyka zjawiska integracji międzypokoleniowej na przykładzie współpracy studentów PWSZ oraz Studium Medycznego