30 października 2018

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w Instytucie Nauk Medycznych

25 października br. w PWSZ w Chełmie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Długoterminowej na Lubelszczyźnie dla Pielęgniarek pod hasłem „Pielęgniarka jako realizator świadczeń zdrowotnych u osób ciężko chorych, niepełnosprawnych w wieku geriatrycznym”. Konferencję wypełniła tematyka chorób wieku geriatrycznego, a także profilaktyki, opieki oraz leczenia długoterminowego. Nie pominięto też tak ważnych kwestii jak komunikacja z rodziną chorego, zabezpieczenie prawne pielęgniarek czy oferta wyrobów medycznych specjalistycznych, ułatwiających leczenie osób ciężko chorych, niepełnosprawnych. Konferencję honorowym patronatem objął JM prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie.