Aktualności

8 czerwca 2016
Aktualności

Kolejny Sukces Studentów PWSZ w Chełmie

Na poznańskim lotnisku Kobylnica w dniach 25-28 maja odbyły się 59. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski. W kategorii Juniorskiej wystartowało trzech studentów specjalizacji pilotaż samolotowy. Życiowym wynikiem może pochwalić się Eryk Auguścik, który zajął IV miejsce. Dobre lokaty wywalczyli również Mateusz Kaliński (VI) oraz Dominik Dąbrowski (VI).

W lądowaniach juniorskich najlepszy okazał się Mateusz Kaliński, który wraz z dwoma zawodnikami Aeroklubu Krakowskiego zajął pierwsze miejsce. Trzecie miejsce na podium przypadło Erykowi Auguścikowi.

Zawody w Poznaniu były drugimi zawodami w lataniu precyzyjnym w tym roku. Ostatnie, zamykające puchar odbędą się w Krakowie – będzie to oraz 54. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, impreza ta połączona jest z Małopolskim Piknikiem Lotniczym.