7 stycznia 2019
AktualnościUniwersytet III wieku

„KOBIETA W KULTURZE MUZUŁMAŃSKIEJ” – WYKŁADY KSIĘDZA JACKA LEWICKIEGO

Na wykłady księdza Jacka Lewickiego przychodzi najwięcej słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Ksiądz Jacek we właściwym dla siebie stylu poprowadził cykl wykładów na temat pozycji i roli kobiet w społeczeństwie, gdzie główną religią wyznaniową jest islam.
Słucha się księdza lekko i przyjemnie, opowiadając opiera się on na konkretnych faktach, nie ma tam jego własnych domysłów czy propagandy katolickiej – mówi jeden ze słuchaczy. Dlatego przychodzę i słucham z dużym zainteresowaniem. Wykłady są bardzo ciekawe i poszerzają naszą wiedzę, chociaż ksiądz nie wykorzystuje żadnych gadżetów elektronicznych, czy prezentacji komputerowych – dodaje.
Słuchacze UTW z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z księdzem Jackiem Lewickim.