12 maja 2023
AktualnościWyróżnione

JM Rektor na Konferencji „Nauka-Przemysł-Armia. Wspólne wyzwania dla obronności”

9 maja 2023 r. Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PANS w Chełmie wziął udział w konferencji pn. „Nauka-Przemysł-Armia. Wspólne wyzwania dla obronności” na zaproszenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Celem konferencji było przedstawienie najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu obronności. Wystąpienia prelegentów dotyczyły m.in. elektroniki noszonej na potrzeby monitorowania stanu organizmu, fotoniki możliwości i implementacji rozwiązań, wykonywanie struktur wielkopowierzchniowych w technice elektrografii oraz litografii laserowej.

Warto wspomnieć, iż Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej zaprosiło chełmską Akademię jako jedną z nielicznych uczelni w kraju do dyskusji na przedmiotowe tematy, a Rektor PANS w Chełmie był jedynym ekspertem reprezentującym szkolnictwo wyższe w panelu podsumowującym całą konferencję.