4 lipca 2018
Katedra SlawistykiAktualności

IV Międzuczelniana Studencka Konferencja Naukowa „Słowiańszczyzna Wschodnia. Filologiczne fascynacje”

27 czerwca Katedra Slawistyki zorganizowała kolejną edycję Studenckiej Konferencji Naukowej „Słowiańszczyzna Wschodnia. Filologiczne fascynacje”. Jak co roku mieliśmy okazję wysłuchania interesujących referatów, a także zapoznania się z projektem zrealizowanym przez Natalię Siedlecką i Wojtka Sławatyńca – studentów II roku naszej filologii, w postaci filmu o Prawosławiu w Polsce pt. „Dwie religie – jeden Bóg”. Serdecznie dziękujemy uczestnikom konferencji za to inspirujące spotkanie. Szczególne podziękowania składamy na ręce studentki Basi Paraszczuk, która od trzech lat wspiera wszystkie nasze projekty, przygotowując piękne dekoracje.