26 lipca 2017

Informacja na temat stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2017/2018

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza nabór wniosków stypendialnych za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2017/2018. Studenci mogą ubiegać się o to stypendium nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Może być ono przyznane przyznane osobie posiadającej wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami lub wybitne osiągnięcia w sporcie. Za wybitne osiągnięcia naukowe uważa się m.in. autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych w czasopismach naukowych, udział w projektach badawczych, autorstwo lub współautorstwo wynalazku, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego, topografii układu scalonego lub wyhodowanej albo odkrytej i wyprowadzonej odmiany rośliny, referaty własne wygłoszone samodzielnie na konferencjach naukowych, a także nagrody uzyskane w konkursach o zasięgu międzynarodowym. Do wybitnych osiągnięć artystycznych zalicza się autorstwo, współautorstwo lub wykonanie dzieł artystycznych, autorstwo lub współautorstwo wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego, nagrody uzyskane w konkursach artystycznych o znaczeniu międzynarodowym. W katalogu osiągnięć sportowych znalazły się wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej albo drużynowej w sportach olimpijskich lub paraolimpijskich oraz w klasyfikacji indywidualnej albo drużynowej w sportach, w których działają polskie związki sportowe.

Stypendia ministra są przyznawane studentom na wniosek rektora uczelni zaopiniowany przez radę podstawowej jednostki organizacyjnej, a w przypadku uczelni nieposiadającej podstawowej jednostki organizacyjnej – przez senat uczelni.

Na wnioski zainteresowanych studentów oczekujemy w terminie do 8 września br.. Osoba do kontaktu ws. stypendium: Iwona Lasek-Surowiec, budynek rektoratu, pokój 209. Zapraszamy również do Działu Pomocy Materialnej.