7 października 2018

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

7 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Uroczystość poprzedziła msza święta w Bazylice p.w. NNMP w Chełmie odprawiona w intencji studentów i całej społeczności akademickiej.

Oficjalną część inauguracji roku akademickiego otworzył JM Rektor PWSZ w Chełmie – Prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, który powiedział:

Początek roku akademickiego to bardzo ważny i wyjątkowy moment, szczególnie dla studentów pierwszego roku. Dziś rozpoczyna się zupełnie nowy etap w Waszym życiu. To czas, realizowania swoich marzeń, rozwoju osobistego i dążenia do osiągnięcia życiowych celów. Jestem przekonany, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie to miejsce, które Wam to umożliwi i pozwoli rozwinąć skrzydła. Wszystkim, którzy dziś rozpoczynają nowy rok akademicki, życzę przede wszystkim wiary w siebie, wytrwałości oraz owocnej nauki.”

Po uroczystym odśpiewaniu pieśni Gaude Mater Polonia, odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie indeksów. Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska.