10 lutego 2017

I etap Konkursu wiedzy o UE

7 lutego br. Katedra Stosunków Międzynarodowych organizowała Konkurs wiedzy o UE dla szkół ponadgimnazjalnych. Była to już czwarta edycja tego cyklicznego wydarzenia. Cieszy się ono od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Do I etapu konkursu przystąpiło 91 osób. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące historii integracji europejskiej, prawa, systemu instytucjonalnego Wspólnoty oraz aktualnych wydarzeń i problemów UE. Do II etapu konkursu, zaplanowanego na 7 marca br., zakwalifikowało się 30 osób z najwyższą liczbą punktów. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Poseł do PE prof. dr hab. Mirosław Piotrowski, Senator RP prof. dr hab. Józef Zając, Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz oraz JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.