1 września 2017

Enter Air rekrutuje pilotów w PWSZ w Chełmie

30 sierpnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła przedstawicieli Enter Air – największej czarterowej linii lotniczej w Polsce. Podczas spotkania studenci ostatnich lat studiów oraz absolwenci kierunku Mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją Pilotaż samolotowy, mogli zapoznać się z zasadami rekrutacji, aktualną ofertą pracy na stanowisku pilota, systemem szkoleń oraz warunkami finansowymi, jakie oferują linie lotnicze Enter Air. To efekty porozumienia o wzajemnej współpracy, które Uczelnia podpisała z przewoźnikiem.

W spotkaniu udział wziął także profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, który rozmawiał z przedstawicielami Działu Szkoleń Lotniczych i HR  na temat kształcenia pilotów.

– Współpraca z jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, jest sukcesem naszej uczelni i dowodzi, że szkoła oferuje bardzo wysoki poziom kształcenia. O absolwentów kierunków lotniczych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zabiegają największe linie lotnicze. Jest to dla nas powód do zadowolenia i dumy, ale także motywacja do tego by stale się rozwijać. To duża szansa zarówno dla absolwentów z naszej Uczelni, ale także linii Enter Air – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przykłada duża wagę do zapewnienia studentom możliwości zapoznania się z realiami pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach. Dzięki współpracy z Enter Air, absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linie lotnicze Enter Air z kolei mają dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.