15 grudnia 2017

Dzień otwarty WIZZAIR w PWSZ w Chełmie

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyło się spotkanie studentów specjalności Pilotaż z przedstawicielami działu rekrutacji linii lotniczej WizzAir. W spotkaniu uczestniczył JM Rektor prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Podczas spotkania studenci wysłuchali wypowiedzi czynnych pilotów linii WizzAir, którzy zaprezentowali proces rekrutacji na stanowisko pilota oraz specyfikę pracy w kokpicie Airbusa. Zorganizowano warsztaty symulujące rozmowę kwalifikacyjną podczas których studenci mieli szansę na sprawdzenie się w określonej sytuacji.

Dla zainteresowanych podjęciem pracy w charakterze pilota samolotu pasażerskiego była to wspaniała okazja do zebrania niezbędnych informacji o specyfice rekrutacji, wstępnego szkolenia oraz samego wykonywania zawodu.

Obie strony spotkanie uważają za udane, a linie WizzAir zaprosiły studentów oraz absolwentów PWSZ w Chełmie do współpracy.