11 maja 2017

Dotacja projakościowa dla PWSZ w Chełmie za najlepszych maturzystów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała z MNISW dotację projakościową , która obowiązuje od 2017 r. Dotacja jest przyznawana uczelniom, które w swoje progi przyjęły maturzystów z najlepszymi wynikami.
Za najlepszego maturzystę uważa się osobę, która w roku rozpoczęcia studiów licencjackich lub jednolitych magisterskich: części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotu na poziomie rozszerzonego lub dwujęzycznego otrzymała 100 proc. punktów możliwych do zdobycia (również olimpijczycy) lub znajdowała się w nie więcej niż 3 proc. osób, które przystąpiły do części pisemnej egzaminu maturalnego z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym i uzyskały co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia.
Nagrodę za najlepszych maturzystów traktować należy jako dodatkową stymulację dla starań Uczelni do przyjmowania najlepszych absolwentów szkół średnich. Ponadto, środki które za tymi maturzystami będą szły, stanowią bodziec dla Uczelni do roztoczenia szczególnej opieki nad tą grupą najzdolniejszej młodzieży.