2 listopada 2017

Chełm reprezentuje studentów całego kraju!

Marcin Różycki – Wiceprzewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie został powołany na Przewodniczącego Komisji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Komisja PWSZ Parlamentu Studentów RP jest organem reprezentującym interesy ogółu studentów 33. działających obecnie w Polsce Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych wobec m.in. Parlamentu Studentów RP oraz administracji publicznej. Komisja jest także ciałem doradczym Przewodniczącego, Rady Studentów i Rady Wykonawczej PSRP w sprawach dotyczących PWSZ.
Wybory Przewodniczącego odbyły się podczas jubileuszowego XXX Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych PSRP, które odbyło się w dniach 26-29.10.2017 w murach Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno Ekonomicznej w Jarosławiu. Marcin, który jest studentem PWSZ w Chełmie na kierunku Pielęgniarstwo oraz Matematyka Ekonomiczna nie jest jedyną osobą, która reprezentuje Chełm na arenie ogólnoakademickiej. Zastępcą Przewodniczącego został bowiem student Mechaniki Lotniczej, Przewodniczący URSS PWSZ w Chełmie – Damian Wietrak, który już od roku pełni funkcję Pełnomocnika ds. kształcenia zawodowego Parlamentu Studentów RP. Ponadto Członkiem Komisji został także trzeci przedstawiciel Chełmskiej Alma Mater – Kamil Bańka.
Jak widać Uczelniana Rada Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie niewątpliwie niezwykle aktywnie działa na rzecz chełmskich studentów, ale także braci studenckiej całego kraju, czego najlepszym dowodem jest mandat zaufania jaki otrzymali Przedstawiciele URSS.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ”