29 listopada 2017

Ambasador Republiki Iraku w PWSZ w Chełmie

Ambasador Republiki Iraku w Polsce JE Asaad S. Abo Gulal złożył w dniu 28 listopada 2017 roku gościnną wizytę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Tematem spotkania, w którym z ramienia Uczelni wzięli udział prof. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil – Rektor PWSZ w Chełmie, dr Beata Fałda – Prorektor ds. rozwoju oraz mgr inż. Łukasz Puzio – Dyrektor Centrum Lotniczego, była możliwość kształcenia kadr dla irackiego lotnictwa cywilnego.
W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Akademickiego Portu Lotniczego w Depułtyczach Królewskich oraz Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Dysponując szeroką wiedzą techniczną JE Ambasador wyraził uznanie dla potencjału rozwojowego chełmskiej Uczelni. Zwrócił uwagę, że sposób prowadzenia kształcenia lotniczego oraz efektywna organizacja bazy laboratoryjnej może stanowić wzorzec do wykorzystania przy realizacji tego typu przedsięwzięć w innych krajach, w tym do budowy „nowego Iraku”.