25 maja 2023
AktualnościAktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

Studenci na Dniach Otwartych Policji

19 maja 2023 r. studenci Katedry Nauk o Bezpieczeństwie oraz Katedry Zarządzania Bezpieczeństwem Narodowym, w tym studenci należący do studenckiego Koła Naukowego „Internal Security”, wraz z wykładowcami – dr. Sławomirem Żurawskim oraz mgr. Adamem Szczepaniukiem brali udział w Dniach Otwartych w Komendzie Miejskie Policji w Chełmie.

Studenci zostali poinformowani o procedurze naboru do służby w Policji oraz poszczególnych etapach postepowania kwalifikacyjnego. Mieli też okazję pozna charakter pracy policjantów poszczególnych wydziałów. Podczas wydarzenia odbyło się spotkanie z policjantami ruchu drogowego, prewencji oraz przewodnikiem psa służbowego. Swoje stanowisko zaprezentowali też policyjni kontrterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy zaprezentowali wykorzystywany przez nich sprzęt. Studenci mieli okazję porozmawiać z technikiem kryminalistyki, który wyjaśniał metody zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia.

Uczestnicy mieli również niepowtarzalną okazję wejścia do pomieszczeń, do których na co dzień nikt z zewnątrz nie ma wstępu. Mogli przyjrzeć się z bliska m.in. stanowisku dowodzenia i monitoringowi miejskiemu oraz pomieszczeniom dla osób zatrzymanych. Chętni mogli zadawać pytania funkcjonariuszom, którzy opowiadali o swojej służbie i pasjach, które rozwijają w tej dziedzinie.