6 października 2016
Instytut Matematyki i Informatyki

Konkurs Matematyczny im. S. Chróścikowskiego

Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie matematycznym im. S. Chróścikowskiego.

Tegoroczna edycja Konkursu składa się z jednego etapu i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

•  KATEGORIA I – uczniowie klasy I i II szkoły ponadgimnazjalnej/uczniowie klasy I szkoły ponadpodstawowej
  •  KATEGORIA II – uczniowie klasy III i IV szkoły ponadgimnazjalnej

Konkurs objął patronatem JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie oraz Prezydent Miasta Chełm – Pan Jakub Banaszek.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne rozwiązanie 22 zadań (20 zadań zamkniętych i 2 zadań otwartych).