23 października 2019
AktualnościUniwersytet III wieku

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 UTW PWSZ w Chełmie

22 października br. w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęto hymnem państwowym odśpiewanym przez Chór „Hejnał” pod dyrekcją Danuty Bałka – Kozłowskiej oraz wszystkich zgromadzonych gości. Nie zabrakło także wspólnie odśpiewanego Gaudeamus Igitur. Wykład inauguracyjny pt. „Historia światowego lotnictwa” wygłosił prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. Józef Zając – Senator RP.
W nowym roku akademickim 2019/2020 UTW proponuje swoim studentom jeszcze bogatszą ofertę warsztatów, wykładów, lektoratów języków obcych oraz różnorodne zajęcia sportowe. Program studiów jest też uzupełniany propozycjami wyjazdów grupowych, wycieczek krajoznawczych i spektakli teatralnych.