19 grudnia 2019
AktualnościKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Stosunków Międzynarodowych

Finalista Olimpiady Geopolitycznej z nagrodą od JM Rektora

Dzień przed dorocznym Kongresem Geopolityków Polskich odbył się w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu finał Olimpiady Geopolitycznej.  Wśród uczestników znalazł się również pan Marek Łata – student Bezpieczeństwa wewnętrznego oraz Stosunków międzynarodowych. W finale składającym się z części pisemnej, ustnej oraz praktycznej uzyskał przewagę punktową nad konkurentami m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie czy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ostatecznie uplasował się na 5 miejscu.  Nasz student już deklaruje chęć udziału w kolejnej edycji olimpiady. Jesteśmy dumni, że w naszej akademickiej społeczności znajdują się tak zdolni, utalentowani i ciekawi świata studenci.

JM Rektor dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie uhonorował pana Markę Łatę osobistą nagrodą oraz złożył serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na drodze zawodowej.