Podyplomowe studia mediacji i negocjacji Kierunek studiów podyplomowych

O kierunku

Program studiów opracowany został zgodnie z wytycznymi Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości, dotyczącymi standardów szkolenia mediatorów. W programie studiów wyodrębniono dwie części:
  • część ogólną, podczas której słuchacze zapoznają się z teorią i psychologią konfliktu, zasadami komunikacji interpersonalnej oraz prowadzenia negocjacji;
  • część praktyczną  poświęconą mediacji i zagadnieniom specjalistycznym.
Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnego wykładu oraz zajęć warsztatowych. Słuchacze biorą udział w symulacjach negocjacji i mediacji, a także w ćwiczeniach mających na celu doskonalenie umiejętności w zakresie rozwiązywania konfliktów i skutecznej komunikacji interpersonalnej.

2 semestry

ukończone wyższe studia magisterskie, preferowani absolwenci z dziedziny nauk prawnych lub społecznych (kserokopia dyplomu – oryginał do wglądu), wypełniony kwestionariusz osobowy, 2 fotografie legitymacyjne, oryginał dowodu osobistego – do wglądu

1.300 zł za semestr, możliwość wniesienia opłaty w ratach