20 października 2022
Aktualności UczelniUniwersytet III wieku

Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

18 października br. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość rozpoczęły wystąpienia Przewodniczącej Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbiety Dziedzickiej, która przedstawiła bogatą działalność UTW w minionym roku akademickim oraz Prezesa Chełmskiego Towarzystwa Naukowego Zygmunta Gardzińskiego. Następnie wspólnie odśpiewano Gaudeamus Igitur.
Wykład inauguracyjny pt. „Szanujmy wspomnienia, czyli o potrzebie zachowania w pamięci…” wygłosił Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Józef Zając, prof. PANS w Chełmie, Senator RP.

Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród nich Anna Dąbrowska – Banaszek Poseł RP, Krzysztof Grabczuk Poseł RP,  Renata Ciepłowicz Sekretarz Miasta Chełm, która złożyła na ręce przewodniczącej UTW list od Prezydenta Chełma z gratulacjami i życzeniami dla słuchaczy uniwersytetu, Dorota Betka -Bartosiewicz Z-ca dyr MOPR, Anna Cichosz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uhrze oraz Przedstawiciele chełmskich Klubów Seniora.

W nowym roku akademickim 2022/2023 Uniwersytet Trzeciego Wieku proponuje swoim studentom ciekawą ofertę warsztatów, wykładów, lektoratów języków obcych oraz różnorodnych zajęć sportowych. Program studiów będzie też uzupełniany propozycjami wyjazdów grupowych, wycieczek krajoznawczych i spektakli teatralnych.